Přeskočit na obsah
Načítám Koncerty

« Všechny Koncerty

Mozart & Beethoven

28. června od 19:30

Místo konání:

Společenský dům Casino

Reitenbergerova 95/4
Mariánské Lázně, 353 01 Česká republika

Kategorie koncertu:

Program:

  • Wolfgang Amadeus MOZART: Koncert pro klarinet a orchestr A dur
  • Ludwig van BEETHOVEN: Symfonie č. 2 D dur

Účinkující:

Petr Michalec – klarinet

Petr Michalec se narodil v roce 1982 v Ústí nad Labem. Hudební vzdělání získal na konzervatoři v Teplicích a následně na Pražské konzervatoři, které v r.2003 úspěšně ukončil. Své vzdělání prohloubil na vysoké hudební škole ve švýcarském Luganu. V letech 2001-2007 působil v orchestru Divadla F.X.Šaldy v Liberci. Od roku 2018 je členem Západočeského symfonického orchestru Mariánské lázně a od roku 2020 orchestru Hudby hradní stráže a policie ČR. Věnuje se aktivně komorní hudbě- dechové trio, Trio Anima Pura, dechové kvinteto. Mezi jeho velké koníčky patří hra na klavír.

Jan Mikoláš – dirigent

Jan Mikoláš se narodil 6.8.1979 v Sokolově, kde také začal hrát na housle v tamní LŠU. Pokračoval na konzervatoři v Plzni studiem hry na violu. Poté studoval dirigování na JAMU v Brně, pražské konzervatoři a HAMU v Praze. Vzdělání si doplnil na mistrovských dirigentských kurzech ve Vídni u prof. Vladimira Kiradjieva a Istvána Dénésze. Od roku 2003 pravidelně diriguje ZSO Mariánské Lázně, v letech 2014-2015 byl asistentem šéfdirigenta KSO Karlovy Vary.
V roce 2022 začal spolupracovat jako dirigent se Severočeským divadlem Ústí nad Labem a Severočeskou filharmonií Teplice. V roce 2023 začal dirigovat také v pražském divadle GOJA music hall představení Fantom opery a v roce letošním také představení Bídníci.
Od roku 2017 je šéfdirigentem Orchestru Františkovy Lázně.
Je stále aktivním hráčem na violu a housle.