Přeskočit na obsah
Načítám Koncerty

« Všechny Koncerty

  • koncert již proběhla.

Dvořák & Brahms – hudební setkání

31. května od 19:30

Místo konání:

Společenský dům Casino

Reitenbergerova 95/4
Mariánské Lázně, 353 01 Česká republika

Kategorie koncertu:

Program:

  • Komorní písňový cyklus dvou velkých přátel

Účinkující:

Veronika Hajnová – mezzosoprán

Sólistka Národního divadla v Praze, mezzosopranistka Veronika Hajnová debutovala ve Státní opeře Praha v roce 2004 jako Amneris ve Verdiho Aidě av historické budově ND v roce 2006 jako Ježibaba ve Dvořákově Rusalce.

Vystudovala konzervatoř a Vysokou školu múzických umění v Bratislavě. K jejímu repertoáru patří mj. titulní role Bizetovy Carmen, Charlotte (Massenet: Werther), Dalila (Saint-Saëns: Samson a Dalila), Verdiho Azucena (Trubadúr) a Amneris (Aida), Venuše (Wagner: Tannhäuser), Herodias (Strauss: Salome), Dvořákova Ježibaba (Rusalka) a Káča (Čert a Káča), Kostelnička (Janáček: Její pastorkyňa), Dorabella (Mozart: Così fan tutte), Suzuki (Puccini: Madama Butterfly), Olga (Čajkovskij: Evžen Oněgin) nebo Dido (Purcell: Dido a Aeneas). Vedle opery jsou součástí jejího repertoáru také díla oratorní a písňová. Za všechna lze jmenovat např. mezzosopránový part ve Verdiho Requiem, který interpretovala v Opera Municipale v Marseille, Mahlerovy Písně o mrtvých dětech, které v roce 2013 provedla na Festivalu zakázané hudby v Terezíně a part Zefky z Janáčkova Zápisníku zmizelého, s nímž se představila v pařížské Opeře Bastille v roce 2007 nebo na Mezinárodním hudebním festivalu v Miláně v roce 2008.

V roce 2002 byla semifinalistkou mezinárodní pěvecké soutěže Belvedere ve Vídni, kde získala cenu CNIPAL. Dvakrát se dostala do širší nominace na Cenu Thálie – v roce 2003 za postavu Dalily v Saint-Saënsově opeře Samson a Dalila a v roce 2010 za Johanku v Čajkovského Panně orleánské.

Martin Kasík – klavír

prof. Ivana Klánského. Své interpretační dovednosti si zdokonaloval mistrovskými kurzy u Lazara Bermana, Garricka Ohlssona, Christiana Zachariase, Paula Badury-Skody. Vítězství v soutěži Pražského jara 1998 a Young Concert Artists v New Yorku 1999 mu otevřelo cestu do světových koncertních síní a na mezinárodní festivaly – Carnegie Hall, Velký sál Berlínské filharmonie, Wigmore Hall, Tonhalle Zürich, Gewandhaus v Lipsku, Concertgebouw v Amsterdamu, De Doelen v Rotterdamu, Finlandia Hall v Helsinkách, Auditorio v Barceloně, Suntory Hall v Tokiu, Kennedy Center ve Washingtonu aj.

Pod taktovkou dirigentů (Pinchas Zukerman, Marin Alsop, Yakov Kreizberg, Ingo Metzmacher, Serge Baudo, Ken-Ichiro Kobayashi, Libor Pešek, Jakub Hrůša, Tomáš Netopil) vystoupil s Chicago Symphony Orchestra, Minneapolis Symphony Orchestra, New York Chamber Philharmonic, DSO Berlin, Tonhalle-Orchester Zürich, Stuttgarter Philharmoniker, Rotterdam Symphony Orchestra, Helsinki Philharmonic, Singapore Philharmonic. Pravidelně spolupracuje s Českou filharmonií a s Pražskými symfoniky.

Martin Kasík se mimo svou koncertní činnost a komorní hru věnuje výchově mladé generace na HAMU v Praze a na Pražské konzervatoři. Je uměleckým ředitelem Mezinárodního Chopinova festivalu v Mariánských Lázních. Jeho nahrávky pro společnosti Arco Diva a Supraphon získaly nejvyšší ocenění v časopisech Gramophone, Repertoire a Harmonie.