Přeskočit na obsah
Načítám Koncerty

« Všechny Koncerty

Kouzlo operety

19. července od 19:30

Místo konání:

Společenský dům Casino

Reitenbergerova 95/4
Mariánské Lázně, 353 01 Česká republika

Program:

  • Johann STRAUSS: Noc v Benátkách; Netopýr, polky a valčíky
  • Franz LEHÁR: Veselá vdova; Giuditta, polky a valčíky
  • Paul LINCKE: Berliner Luft
  • Jacques OFFENBACH: Hoffmannovy povídky
  • Emmerich KÁLMÁN: Čardášová princezna

Účinkující:

Michaela Katráková – soprán

Michaela Katráková je česká operní pěvkyně, sopranistka, která se řadí v současné době mezi naše největší pěvecké naděje. Téměř od začátku pěvecké dráhy stála po bohu slavných operních pěvců. V prosinci 2018 Michaela stála po boku slavného mexického tenoristy Ramóna Vargase a spolu s ním se představila na Verdi Gala koncertě jako jeho rovnocenná partnerka. Po velkém úspěchu Michaelu přizval samotný Ramon Vargas na zahraniční turné. Poté jí mělo čekat 20.dubna 2020 vystoupení v Bratislavě po boku nejslavnější světové pěvkyně Anny Netrebko, bohužel k tomu nedošlo kvůli pandemii.

Michaela působila v divadlech Dutch National opera v Holandsku, Gouda v Holandsku, Státní opeře v Kazani, Státní opeře Praha, DJKT Plzeň, Severočeské divadlo opera-balet, a na dalších scénách. V divadelní roli zazářila jako Violetta Valery od G.Verdi, Nedda od R.Leoncavallo, Anchen od C.M. von Webber, Rusalka od A.Dvořáka, Hanna Glawari z operety Veselá Vdova, a další. V květnu 2021 v rámci 300. výročí blahořečení sv. Jana Nepomuckého stála po boku slavné české pěvkyně Evy Urbanové, s orchestrem Pražského Národního divadla, pod taktovkou Davida Švece, na galakoncertu, vysílala jej Česká televize. Po skončení pandemie tedy od roku 2021 je Michaela stále plnohodnotně aktivní pěvkyní. Od roku 2023 jí dále čekají představení v divadlech, vystoupení koncertní v České Republice, i turné do zahraničí od druhé poloviny sezóny.

Martin Peschík – dirigent

Martin Peschík vystudoval hru na klavír a dirigování na Konzervatoři v Českých Budějovicích. Je absolventem oboru dirigování na Janáčkově akademii múzických umění v Brně ve třídě prof. Jana Zbavitele. Jako dirigent spolupracoval s Národním divadlem v Brně, Moravskou filharmonií Olomouc, Jihočeskou komorní filharmonií, Západočeským symfonickým orchestrem Mariánské Lázně a dalšími. Od roku 2002 působil v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích jako sbormistr a dirigent a od ledna roku 2008 jako šéfdirigent. Nastudoval zde mnoho oper, operet a baletů (Rigoletto, Faust, Nápoj lásky, Hubička, Marta, Rusalka, Jakobín, Cikánský baron, Netopýr, Čardášová princezna aj.). Dirigoval v řadě evropských zemí (Německo, Rakousko, Švédsko, Norsko, Nizozemí, Švýcarsko, Dánsko) a na významných hudebních festivalech (Janáčkovo Brno 2004, Opera 2003 a 2005, Festival komorní hudby Český Krumlov aj.). V říjnu 2011 byl Martin Peschík jmenován do fukce šéfdirigenta Západočeského symfonického orchestru Mariánské Lázně. V letech 2011 – 2016 zastával zároveň také funkci ředitele orchestru.